Hudut güvenliği görüşmeleri ve 52. Alt Güvenlik Komite Toplantısı’na katılmak için İran’ın Hoy kentinde Valimiz Sayın Murat Zorluoğlu, Hoy Belediyesi Şura (encümen) Üyeleriyle de bir araya geldi.

        Beraberindeki heyetle gittiği tarihi Hoy Fermendarlığı binasında, Batı Azerbaycan Eyaleti Genel Vali Yardımcısı ve Hoy Fermandarı Seyid Muhammed Abidi, Hoy Belediye Başkanı Muharram Akbarzadeh ve diğer yetkililer tarafından karşılanan Vali Zorluoğlu, daha sonra belediye şura üyelerinin de hazır bulunduğu toplantı salonuna geçerek, Van ile Hoy kentleri arasındaki ticaret ve turizm faaliyetlerin arıtılmasına yönelik beklenti, talep ve önerilerin istişare edildiği görüşmelere katıldı.
 

        Toplantının açış konuşmasını yapan Hoy Fermandarı Abidi, Vali Zorluoğlu ve beraberlerindeki heyeti Hoy’da ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduklarını ifade ederek, konuşmasının devamında İran İslam Cumhuriyetinin en eski kentlerinden biri olan Hoy’un tarihi, demografik yapısı, sosyo-kültürel özellikleri ve ekonomisi hakkında bilgiler aktardı.
 
İSAY2 Galeri